12 اسفند 1391

عمل جراحی مغزی جدید

دکتر مجید رضا فرخی افزود: انجام این عمل جراحی با توجه به تهيه دستگاه استريوتاكسي جديد و تامين نقائص موجود امکان پذیر شد که این دستگاه با حمايت هاي بي دريغ رئیس دانشگاه ، معاونت درمان و اداره تجهيزات پزشكي تهیه شد.

وی با اشاره به اینکه این جراحی توسط دكتر علي رزم كن انجام شده در زمینه شیوه عمل، اظهارداشت: طي اين عمل جراحي، نصب فريم بر روي سر بيمار در بخش جراحي مغز و اعصاب صورت گرفت و سپس بيمار به سي تي اسكن و MRI منتقل و تصويربرداري با پروتوكل مخصوص از سر بيمار و فريم و جعبه انديكاتور مخصوص سي تي اسكن و MRI انجام شد.

دکتر فرخی اضافه کرد: در مرحله بعد، planning با استفاده از نرم افزار مخصوص StereoNauta جهت تعريف محور مختصات جديد، تعيين مختصات سه بعدي هدف، يافتن بهترين و امن ترين trajectory در وارد كردن سوزن بيوپسي (جهت پرهيز از ساختارهاي حساس و عروق) صورت پذيرفت.

وی بیان داشت: سپس بيمار به اتاق عمل منتقل شد و تحت بيهوشي عمومي، عمل بيوپسي از ضايعه كوچك ناحيه كپسول داخلي بيمار انجام شد که لازم به ذكر است كه امكان انجام بيوپسي از ضايعاتي تا اين حد كوچك تاكنون امكان پذير نبوده است كه استفاده از MRI اين عمل را ممكن ساخته است.

 

0 دیدگاه
دیدگاه خود را بیان کنید